Scroll Top

Muhasebe Bilgi Sistemleri Yönetimi

20.yy sonrasında bilgi çağları olarak tek kavramla tanımlanması gereken dönemlerde bilgi odaktaki parametre olmuştur. Ekonominin temel girdisinin bilgi olduğu, bilgiye dayalı sektörlerin kurulduğu, teknolojik gelişmelerin bilgi odaklı yaşandığı bir süreç olma özelliğini taşımaktadır

Finansal muhasebe, maliyet muhasebesi ve yönetim muhasebesi ile ilgili mali nitelikteki geçmişe ait ve ileriye dönük verileri bilgi kullanıcılarının beklentilerini karşılayacak özellik ve niteliklerde bilgiye dönüştüren, raporlayan ve ilgili kişilere sunan bir bilgi sistemine Muhasebe Bilgi Sistemi denilmektedir.  Kurulacak sistemde insan etkisini minimize edip bir disiplin haline getirmek ortaya çıkacak raporların objektif olması ve sistemin sürdürülebilir olması açısından çok önemli hale gelmiştir.

Sunmuş olduğumuz faaliyetlerde İşletmelerin kendi yapıları,kültürleri,işleyiş biçimleri disiplin içerisine uyarlanıp sağlıklı raporlar çıkarılmasının sağlanması amaçlanmaktadır.

Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınızdaki bilgileri genellikle çerezler şeklinde, belirli servislerden saklayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin, web sitemizdeki ve sunduğumuz hizmetlerdeki deneyiminizi etkileyebileceğini unutmayın.